Proces wynajmu nieruchomości

Podpisanie umowy pośrednictwa

Aby nasi doradcy mogli oferować Twoją nieruchomość potencjalnym najemcom potrzebujemy działać w oparciu o umowę pośrednictwa. Nasz doradca dokładnie opisze nieruchomość, sporządzi dokumentację zdjęciową, narysuje plan a także przeprowadzi z Tobą szczegółową ankietę mającą na celu dokładne poznanie oferty sprzedaży. Jeżeli wcześniej nie wynajmowałeś swojej nieruchomości, pomożemy Ci także w określeniu ceny ofertowej.

Rozpoczęcie procesu wynajmu

Podpisaliśmy już umowę, dlatego możemy przejść do kolejnej fazy naszej współpracy. Twój doradca wprowadzi ofertę do naszego systemu. Będzie ona jeszcze dokładnie zweryfikowana pod względem dokumentacji prawnej przez kierownika danego oddziału. Z chwilą wprowadzenia zlecenia do systemu oferta jest widoczna dla kilkuset naszych doradców w całej Polsce.

Jeżeli wśród naszych klientów poszukujących mieszkania lub domu do wynajmu znajdą się osoby poszukujące nieruchomości o podobnych parametrach, jeszcze tego samego dnia otrzymają informację o nowej ofercie. Oferta pojawi się na www.homeexpert.pl – jednej z najpopularniejszych stron na temat nieruchomości i zostanie wyeksportowana na najpopularniejsze portale ogłoszeniowe. Rozpoczynamy więc starania o klientów. Jeden z nich zdecyduje się podpisać umowę najmu!

Prezentacje oferty

Mamy nadzieję, że Twoja oferta spotka się z zainteresowaniem naszych klientów. Jeśli tak, możesz spodziewać się telefonu od swojego Doradcy lub innego Doradcy Home Expert odnośnie możliwości umówienia prezentacji nieruchomości. Nie musisz się martwić o swój bezpieczeństwo. Za każdym razem w prezentacji uczestniczy Doradca Home Expert, który posiada umowę z klientem poszukującym nieruchomości. Nie ma mowy o anonimowości.

Umowa najmu

Wszystkie działania, które podejmujemy w trakcie ekspozycji Twojej oferty na rynku mają na celu jej wynajem. W przypadku, gdy znajdziemy klienta zainteresowanego wynajmem Twojej nieruchomości opracowujemy umowę najmu, która we właściwy sposób zabezpiecza Cię jako właściciela nieruchomości. Uczestniczymy w jej podpisaniu, a także, jeśli sobie tego życzysz, w przekazaniu nieruchomości najemcy i podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego.