Proces zakupu

Badanie preferencji zakupowych

Jak zacząć współpracę z Home Expert? To proste. Na początku skontaktuj się z biurem Home Expert i umów się na spotkanie z lokalnym doradcą. W biurze podpiszesz umowę pośrednictwa, a doradca Home Expert porozmawia z Tobą o Twoich preferencjach względem poszukiwanej nieruchomości. Będzie zadawał Ci wiele pytań dotyczących metrażu, ceny, lokalizacji i wielu innych parametrów, które są dla Ciebie szczególnie istotne.Na tym etapie należy poznać swoją zdolność kredytową, dlatego nasz doradca zaproponuje Ci spotkanie z kolegą z Home Expert Finance – naszej komórki zajmującej się pośrednictwem kredytowym. W ten sposób będziesz mógł w jednym miejscu znaleźć nieruchomość i sfinansować jej zakup. Należy dodać, że usługi Home Expert Finance nie wiążą się z żadną dodatkową opłatą. Dla Ciebie to czysta wygoda.

Na pierwszym spotkaniu poznamy więc Twoje preferencje i cel zakupu. Przedstawimy Ci więc pierwsze propozycje, które mogą Cię zainteresować. Jeżeli niektóre z nich okażą się szczególnie ciekawe i zapragniesz je obejrzeć, nasz Doradca zaaranżuje proces prezentacji nieruchomości i będzie Ci towarzyszył. Każda oferta w bazie Home Expert jest dokładnie opracowana, dlatego wcześniej otrzymasz wiele przydatnych informacji, które pozwolą Ci lepiej poznać ofertę i przygotować się do wizyty.

Niezależnie od wybranych do prezentacji ofert będziesz otrzymywać bieżące informacje na temat nowych nieruchomości w bazie Home Expert, które spełniają Twoje preferencje zakupowe.

Prezentacje nieruchomości

Jesteśmy na etapie, gdy masz już wybrane nieruchomości do obejrzenia. Są one dobrze opisane w systemie, więc posiadasz sporo praktycznych informacji o ofercie. Jednak żaden opis i zdjęcia nie przekażą całkowicie atmosfery oferty. Trzeba po prostu je obejrzeć. Jeśli zdecydujesz, które nieruchomości chciałbyś odwiedzić osobiście, informujesz swojego doradcę, który dopracowuje terminy i plan prezentacji. Oczywiście doradca będzie Ci towarzyszył przy prezentacjach. Jedyną formalnością jest podpisanie dokumentu „Potwierdzenie prezentacji”. Dla nas jest to potwierdzenie zaprezentowania Ci oferty z naszej bazy. Zwykle będziemy się starać, aby można było obejrzeć nieruchomości przy świetle dziennym. Tak jest idealnie, ale w sezonie jesienno-zimowym nie zawsze będzie to możliwe, tym bardziej, że pewnie także będziesz miał czas dopiero wieczorem, aby umawiać się na oglądanie.

Jeżeli na pewnym etapie prezentacji stwierdzisz, że nieruchomość spełnia Twoje preferencje, przechodzimy do kolejnego etapu współpracy. Jeśli jednak masz wątpliwości i chcesz obejrzeć kolejne propozycje, nie masz się czego obawiać. Mamy ponad 2000 ofert w bazie, a każdego miesiąca nawiązujemy współpracę z kolejnymi kilkoma tysiącami klientów sprzedających swoje nieruchomości.

Transakcja

To bardzo przyjemna część naszej współpracy, bo oznacza, że dzięki naszej ofercie spełnisz już wkrótce swoje marzenie o zakupie nieruchomości. Zanim jednak podpiszesz końcową umowę będą Cię czekać wcześniejsze etapy, jak np. negocjacje cenowe lub podpisanie Uzgodnienia Warunków Transakcji. W tym dokumencie określamy kluczowe dla transakcji parametry takie jak cena, terminy umów, sposoby płatności, itp. Jeżeli będziesz finansował swój zakup za pomocą kredytu podpiszemy Umowę Przedwstępną. Zwykle sporządzamy ją w kancelarii notarialnej, ale nie jest to obligatoryjne, może mieć ona formę cywilno-prawną i możemy podpisać ją także w naszym biurze. W czasie oczekiwania na podpisanie przez Ciebie umowy kredytowej (doradcy Metrofinance wybiorą najbardziej korzystną ofertę i dopilnują wszelkich formalności), doradca obsługujący stronę sprzedającą skompletuje dokumenty potrzebne do umowy końcowej.

Umowa końcowa sprzedaży sporządzana przez notariusza kończy nasz proces transakcyjny. Jeszcze tylko protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości (m.in. spisanie wskazań liczników) i możesz cieszyć się zakupem.