Opieka nad nieruchomościami

Opieka nad nieruchomościami

Opieka nad nieruchomościami, inaczej zarządzanie najmem, to usługa polegająca na zminimalizowaniu wysiłku, jaki właściciel wkłada w czerpanie korzyści z wynajmu.

Jak to działa?

W razie zdarzeń losowych jak zepsuta zmywarka, cieknąca pralka, najemca kontaktuje się bezpośrednio z naszą agencją. W ciągu 26 lat pracy zgromadziliśmy bazę fachowców, z której korzystamy w takich sytuacjach. Jesteśmy w stanie zapewnić szybką reakcję na niezapowiedziane wydarzenia.
Organizujemy naprawę i opłacamy ją w imieniu właściciela. Po naprawie przesyłamy kopię dowodu wpłaty do właściciela a oryginał przechowujemy w archiwum.
Proponujemy, żeby najemca mieszkania przelewał co miesiąc czynsz na konto naszego Biura.
My, dokonujemy comiesięcznych opłat w imieniu właściciela (prąd, gaz, czynsz administracyjny i inne).
Po opłaceniu mediów biuro odejmuje od czynszu kwotę swojego miesięcznego wynagrodzenia. Każdego miesiąca, właściciel otrzymuje od nas czysty zysk z najmu.

Znalezienie najemcy

Zanim zaczniemy opiekę nad mieszkaniem, musimy znaleźć najemcę, czyli osobę, która będzie wynajmowała mieszkanie. Przez znalezienie najemcy rozumiemy: przygotowanie oferty, intensywny marketing oferty, weryfikacja najemcy, przygotowanie projektu umowy najmu, wysłanie jej do akceptacji i naniesienie ewentualnych poprawek, podpisanie umowy w imieniu właściciela, wydanie mieszkania, sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego opisującego stan mieszkania.
Umowę możemy podpisać w imieniu właściciela na podstawie pisemnego upoważnienia. Może zostać ona również podpisana pocztą.
Jesteśmy nastawieni na długofalową współpracę z właścicielami mieszkań. Dokładamy wszelkich starań, żeby klient był zadowolony z naszej pracy.
Dajemy gwarancję 12-miesięcy. W praktyce oznacza to, że jeśli wskazany przez nas najemca opuści mieszkania przed upływem 1 roku, następnego najemcę znajdujemy bez kosztów od właściciela nieruchomości.

Ile to kosztuje?

Koszty są tylko dwa:

  • Znalezienie najemcy - jednorazowa opłata w wysokości 100% czynszu najmu.
  • Opieka nad mieszkaniem - 180 zł brutto miesięcznie.