ZARZĄDZANIE NAJMEM

Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami

Zarządzanie najmem polega na kompleksowej obsłudze najmu mieszkania. Specjaliści z Home Expert stworzą za Ciebie ofertę wynajmu, znajdą lokatorów, utrzymają z nimi stały kontakt, będą kontrolować płatności, zapewnią profesjonalną opiekę nad mieszkaniem i wszystkim co się w nim znajduje.

Usługa zarządzania najmem to:

Przygotowanie nieruchomości do wynajęcia

Wieloletnie doświadczenie w kontaktach z najemcami sprawia, że wiemy na co zwracają oni uwagę. Doradzimy jak odświeżyć mieszkanie po poprzednim najemcy, co należy zmienić we wnętrzu, jeśli mieszkanie jest już urządzone lub jak je zaprojektować, jeśli dopiero je urządzasz. Właściciele mieszkań często urządzają je pod klucz, zgodnie ze swoim gustem - kosztem dużego budżetu powstają wnętrza unikalne i ciekawe, ale niesłychanie trudne do wynajęcia. Pokażemy Ci jak urządzić idealne mieszkanie pod wynajem.

Wynajem nieruchomości oraz opieka nad nimi

Skuteczna weryfikacja i ocena potencjalnego najemcy to klucz do sukcesu. Pozwala minimalizować ryzyko osób nierzetelnych, problematycznych czy uciążliwych dla sąsiadów. Naszym atutem jest dostęp do odpowiedniej bazy potencjalnych najemców. Podpisanie umowy oraz szereg innych formalności to nasz obowiązek - zadanie właściciela ogranicza się do akceptacji wynegocjowanej przez nas umowy najmu.

Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami

Prawidłowa inwentaryzacja wyposażenia oraz opis stanu mieszkania w dniu rozpoczęcia najmu to ważne elementy zapewniające pozytywne rozliczenie najemcy z tego jak dba o powierzoną mu nieruchomość. Powierzenie tego zadania nam to nie tylko pewność co do formalnej strony przekazania, ale też oszczędność Twojego czasu.

Obsługa umów najmu w imieniu właściciela

Mieszkania pozostające pod naszą opieką przechodzą co pół roku inspekcję, podczas której oceniamy ich stan techniczny, dbałość najemców o lokale, wychwytujemy również ewentualne, niezgłoszone przez nich usterki. Na podstawie takich szczegółowych oględzin sporządzamy dla właściciela raport, którego częścią są rekomendacje co do ewentualnych napraw, sposobu ich finansowania (czy powinny obciążyć najemcę czy właściciela) oraz – co najważniejsze – opinia dotycząca samego najemcy.

Regulowanie płatności na rzecz wspólnot i dostawców mediów

Każdy, kto wynajmował mieszkanie wie jak absorbujące i stresujące potrafi być upominanie się o czynsz. My zdejmujemy z właścicieli ten obowiązek, zaoszczędzając im trudnych sytuacji. Co więcej, prowadzimy sprawy z zachowaniem wszelkich wymaganych prawem procedur, dzięki czemu jeśli jednak sprawa trafia do sądu, prawnicy reprezentujący właściciela mają ułatwione zadanie, gdyż po stronie właściciela nie można wykazać żadnych zaniedbań i uchybień (odpowiednia liczba i forma wezwań do zapłaty, odpowiednie udokumentowanie wierzytelności etc.)

Kontrola płatności oraz windykacja należności

Przygotowane przez nas rozliczenia są przejrzyste, w razie wątpliwości jesteśmy do dyspozycji wynajmującego, aby udzielić dodatkowych wyjaśnień. Dzięki nam nie spóźnisz się z zapłatą czynszu do wspólnoty mieszkaniowej czy z opłatami za prąd, gaz, telewizję Internet. Wszystkie tego typu zobowiązania uregulujemy w Twoim imieniu.

Nadzór nad mieszkaniem

Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami, których pracownicy nie tylko charakteryzują się wysokimi umiejętnościami, ale również wysoką kulturą pracy. Współpracujemy z firmami rzetelnymi, których świadczone usługi doceniane są przez klientów.

Kompleksowa usługa zarządzania oferowana jest klientom inwestycyjnym, w jej ramach całkowicie odciążamy właściciela z wszelkich technicznych czynności związanych z wynajmowaniem nieruchomości.

Lokata kapitału w mieszkanie do wynajęcia to niemal pewny zysk. Miminise Risk Dla Państwa jest zysk, ciężka praca jest po naszej stronie.